Zabawa i nauka z klockami Lego®. Przyjdź do Bricks4Kidz!

0
495
Bricks 4 Kidz Zielona Góra

Bricks4Kidz (czyli po prostu Klocki dla Dzieci) działa od września 2016 r. w Zielonej Górze. Wchodzimy do sali pełnej klocków leżących w specjalnych skrzyniach. Dzieci aż rwą się by zacząć coś z nich budować.  Do wyboru są różne modele: postacie z bajek, pojazdy, kwiatki, zwierzątka … od różnorodności aż kręci się w głowie!

O co tak naprawdę chodzi w Bricks4Kidz? By się dobrze bawić i przy okazji uczyć. Tu dzieci rozwijają swoje zdolności manualne, kreatywność, poprawiają myślenie przestrzenne i dają upust swojej ciekawości.– Dzieci rozwijają się niesamowicie. Przykład? Przedszkolaki. Na pierwszych zajęciach, które prowadziliśmy w przedszkolu był chaos. Każde kolejne warsztaty pokazywały jak wiele dzieci się nauczyły i że o wiele łatwiej skupiają uwagę – wyjaśnia Renata Burzyńska, założycielka Bricks4Kidz w Zielonej Górze.

Warsztaty są dla odpowiednich grup wiekowych

Warsztaty odbywają się kilka razy w tygodniu i są podzielone na grupy wiekowe:

PRZEDSZKOLAKI LEGOLAKI dla 3-4 letnich dzieci, które bawią się klockami Lego® Duplo przy okazji ucząc się kolorów, kształtów, literek. BUDUJĘ I WIEM dla 5-6 letnich dzieci, które w trakcie zajęć budują modele w oparciu o gotowe instrukcje. Posiadamy bardzo dużo modeli do budowania pozwalających przybliżyć dzieciom świat: nauki, sportu, architektury, kosmosu, zwierząt, żywiołów, natury, podróży czy też obiektów codziennego użytku – wylicza pani Renata. ROBOTYA DLA JUNIORA skierowana dla dzieci 7-9 letnich. Na zajęciach dzieci budują modele, które później wprowadzają w ruch, co pozwala na pełną „władzę” nad stworzonym obiektem.

Ale to nie koniec atrakcji, bo w Bricks4Kidz powstają także filmy poklatkowe (zajęcia MOVIE MAKING). W roli głównej oczywiście klocki Lego®. Najpierw dzieci, w parach, wymyślają scenariusz i scenografię do swojego filmu. Potem tworzą tło, bohaterów etc. Następnie robią mnóstwo zdjęć i przy pomocy programów wszystko montują w krótki filmik. Animacja powstaje w ciągu 6 zajęć po 90 minut. Udział w warsztatach mogą wziąć już dzieci 8 letnie.

Bricks4Kidz prowadzi także zajęcia w szkołach i przedszkolach. – Zachęcamy rodziców do kontaktu z nami. Jeśli nie macie czasu na wożenie dzieci na zajęcia do miasta, a chcielibyście aby Wasze pociechy mogły skorzystać z naszych zajęć chętnie podejmiemy się organizacji i utworzenia grupy w szkole/przedszkolu Waszego dziecka – zachęca pani Renata.

Urodziny a może „wychodne” w Bricks4Kidz Zielona Góra?

W Bricks4Kids można zorganizować także urodziny. –Jest to czas kreatywny. Solenizant wybiera sobie motyw przewodni. Np. Lego Batman, Star Wars, Maincraft, Kraina Lodu, Minionki etc. Mamy ogromną bazę modeli – wyjaśnia p. Renata. Dzieci budują, bawią się, nie brakuje luźnego czasu do zabawy, przekąsek i oczywiście tortu. Takie urodziny dla wielu dzieci są niezapomniane.

Bricks4Kidz organizuje także opiekę dla dzieci. – DZIECI MAJA WYCHODNE tak tę propozycję nazywamy – śmieje się pani Renata. Jeśli rodzic ma ochotę wyjść do kina, na kolację, czy po prostu odpocząć, może dziecko tutaj przyprowadzić. Jest to usługa na zamówienie. W ramach takiego wieczoru organizowana jest zabawa z seansem kinowym. Dlatego jeśli chcesz by Twoje dziecko znalazło miejsce, w którym będzie się doskonale czuć i przy okazji uczyć, to jest to właśnie Bricks4Kidz.

A może półkolonie?

Bricks4Kidz organizuje także KAMPY /półkolonie/ podczas ferii świątecznych, zimowych oraz wakacji. Najbliższy kamp jest organizowany przed świętami Wielkanocnymi w dniach 13-14 kwietnia i 18 kwietnia. Oferta kampów letnich będzie dostępna na początku kwietnia także na stronie i Facebooku.

Szczegółowe informacje, grafik i cennik dostępny na stronie Bricks4Kidz.

 

Źródło: Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here