Biurowiec Streamsoft lada chwila będzie gotowy

1
1270
fot. ZielonaNews

Prace wrą przy budowie siedziby firmy Streamsoft przy al. Wojska Polskiego. Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma być gotowy w połowie sierpnia tego roku.

Biuro firmy Streamsoft będzie w centrum miasta

– Na razie idzie wszystko z planem – poinformował kierownik budowy Mirosław Sosiński. Cała konstrukcja w budynku jest zrobiona. Teraz kryty jest dach. Okna już prawie wszystkie wstawione. – Ponad 90 procent okien już jest – wyjaśnił M. Sosiński. Północna strona budynku jest docieplona, a połowa obiektu jest już otynkowana. Wewnątrz robione są ścianki regipsowe. – Uzbrajamy, tynkujemy, podłączamy wentylację, prąd – wymienia kierownik budowy. Prace idą pełną parą. Jeśli pogoda dopisze wszystko powinno zakończyć się zgodnie z planem. – Lipiec to jeden z dwóch miesięcy w roku, gdzie jest najwięcej opadów. Jeśli będzie ich dużo, to wtedy mogą być opóźnienia – wyjaśnia M. Sasiński.

Przyjazny obiekt dla aktywnych

Firma Streamsoft buduje obiekt w centrum miasta. Chce był on nowoczesny i przyjazny z uwagi na komfort pracowników. Stawiać będzie także na tych aktywnych, którzy na rowerach chętnie będą dojeżdżali do pracy. W budynku mają powstać bowiem szatnie i prysznice. To tu osoby przyjeżdżające do pracy na jednośladach będą mogły się odświeżyć. W holu budynku ma być także kącik kawowy i miejsca do aktywnego relaksu. Będzie także 60 miejsc postojowych. Firma obecnie zatrudnia 160 pracowników, w tym 110 osób w Zielonej Górze.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PERBUD z Zielonej Góry. Główny Architekt Andrzej Łącki.
Koszt inwestycji, łącznie z kupnem działki, to ok. 10 mln zł brutto.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here