Bezrobocie w kwietniu 2020 takie samo jak rok temu. Ale koniunktura źle oceniana

0
367
Business photo created by rawpixel.com - www.freepik.com

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego podał dane dotyczące poziomu bezrobocia w regionie za kwieceń 2020. Jak wynika z danych Stan bezrobocia jest równy jest temu z analogicznego miesiąca rok temu.
Bezrobocie w Lubuskiem w kwietniu 2020

– Znamy najnowsze dane dot. poziomu bezrobocia w regionie za kwiecień tego roku. Na koniec miesiąca liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 21 615 os. To wzrost w porównaniu do marca o 1777 os. Obecnie stan bezrobocia równy jest temu z analogicznego miesiąca roku poprzedniego. Należy mieć jednak na uwadze, że wiele osób, które straciły pracę w kwietniu, nie zarejestrowało się jeszcze jako bezrobotni w pośredniakach, więc w maju ta liczba może wzrosnąć – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Koniunktura fatalna
Z kolei Urząd Statystyczny w Zielonej Górze informuje, że w kwietniu br. koniunktura oceniana jest najgorzej od początku prowadzenia badania we wszystkich prezentowanych obszarach gospodarki. – Największy spadek ocen w tym zakresie odnotowano w  sekcji
zakwaterowanie i gastronomia. Najmniejsze pogorszenie ocen sygnalizują firmy z sekcji
przetwórstwo przemysłowe – informuje Urząd Statystyczny. Pełny raport znajdziecie tutaj: Koniunktura gospodarcza w województwie lubuskim w kwietniu 2020 r.

Samorząd województwa podkreśla jednak, że podjął działania, które mają zniwelować niekorzystne skutki gospodarcze związane z rozprzestrzenianiem się pandemii. Więcej informacji na temat bezpośrednich form pomocy znajdziecie na stronie urzędu marszałkowskiego.

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here