4 powody wizyty u kardiologa

0
174
fot. materiały prasowe

Wizyta u kardiologa jest bardzo często odwlekana przez polaków. Nic w tym dziwnego, do regularnych badań zniechęcają długie kolejki czy konieczność otrzymania skierowania na pierwszą wizytę. Problemem jest również dostępność specjalistów w mniejszych placówkach. Może jednak odwrócić nieco tendencję do szukania wymówek i zastanowić się, dlaczego warto wybrać się do kardiologa?

Urodziny — nie tylko te okrągłe

Materialne niespodzianki czy weekendowy wyjazd z okazji urodzin warto zastąpić o wiele lepszym prezentem. Może nim być wizyta prywatna u kardiologa. Zadbanie o siebie i swoje zdrowie to najlepsza niespodzianka, jaką można sobie zrobić.

Powód związany z urodzinami jest dobry przede wszystkim dlatego, że decydując się na wizytę i kardiologa prywatnie, możesz wybrać dowolnego specjalistę, przyjmującego w dowolnym miejscu. W tym celu proponujemy skorzystać ze specjalnych serwisów internetowych, na których znajdziesz profile kardiologów wraz z cennikiem wizyt i ocenami od pacjentów. W ten sposób dokonasz optymalnego dla siebie wyboru.

Konsultacja z kardiologiem z okazji urodzin to dobre rozwiązanie, jeśli chcesz wybrać się do tego lekarza po raz pierwszy w życiu. Zmniejsza się prawdopodobieństwo, że trafisz na specjalistę, który potraktuje Cię bez odpowiedniego zaangażowania. Możesz przy okazji zapytać go o wszystkie wątpliwości związane z kolejnymi wizytami, a także dokładnie sprawdzić swój stan zdrowia.

To ważne, nie tylko w przypadku dorosłego człowieka, ale też i nastolatka. Może się zdarzyć, że wady serca nie zostały wykryte w wieku niemowlęcym, a dziecko nie chce przyznać się, że odczuwa kołatania serca lub zawroty głowy. Dlatego “urodzinowa” wizyta u kardiolog Poznań może okazać się pierwszym krokiem do znacznej poprawy jego zdrowia w dorosłości.

Pojawiające się bóle w klatce piersiowej

Często bagatelizowane, pojawiające się nieregularnie uczucie kłucia czy ucisku w klatce piersiowej powinno być oczywistym sygnałem dla każdego! Szczególnie jeśli któraś z powyższych dolegliwości doskwiera dłużej niż miesiąc. Pierwszym krokiem, jaki powinnaś/powinieneś wykonać niech będzie wizyta u lekarza rodzinnego.

Być może dostrzeże on konieczność skierowania ciebie nie tylko na wizytę do kardiologa. Zdarza się, że lekarz rodzinny przepisuje również skierowania na badania dodatkowe. Mogą one być potrzebne kardiologowi do postawienia poprawnej diagnozy szybciej.

Wizyta u kardiologa z powodu zawrotów głowy?

Przyczyny zawrotów głowy mogą mieć zarówno podłoże kardiologiczne, jak i neurologiczne. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby udać się w pierwszej kolejności do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu okolicznościach powstawania zawrotów, porach, w jakich występują i towarzyszących im innych objawach (jeśli takie są).

To dzięki tym informacjom lekarz pierwszego kontaktu będzie mógł ocenić czy problem rozwiąże kardiolog, inny specjalista, czy pomóc może zwiększenie aktywności fizycznej na co dzień.

Brak zbilansowanej diety

Wydaje się błahym powodem do wizyty u kardiologa. Jeśli jednak zależy nam na profilaktyce i postanowiliśmy zaprzestać szukania wymówek — czas wziąć go pod uwagę. Dieta bogata w tłuszcze nasycone, tłuste gatunki mięs, sól, produkty instant, a także napoje gazowane jest wyjątkowo szkodliwa dla naszego układu krwionośnego.

Jeśli regularnie spożywasz wymienione wyżej pokarmy — możesz być pewna/pewien, że tym samym pogarszasz zdrowie swojego serca. Czas na rachunek sumienia i przemyślenie, czy to aby nie jest odpowiedni moment na kontrolę swojego serca.

Na zakończenie

Jeśli choć jeden, z czterech opisanych przez nas powodów, przekonał Cię do wizyty u kardiologa — to sukces! Pamiętaj, żeby pojawiać się u specjalisty jak najszybciej po wystąpieniu niepokojących objawów. Dzięki takiemu podejściu może się okazać, że wizyty u kardiologa będą jedynie profilaktyczne.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here