228 interwencji, 38 kolizji, jazda pod prąd na S3. Policja podsumowuje święta (ZDJĘCIA)

0
235
fot. KMP Zielona Góra

Akcja Bezpieczne Święta dobiega końca. Nie zanotowano poważnych przestępstw kryminalnych. Ponad 40 interwencji domowych związane było z nieporozumieniami powstałych przeważnie w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu. A jak to wyglądało na drodze?

Nietrzeźwi kierowcy na drodze

Zielonogórscy policjanci zwiększyli działania na drogach powiatowych już 22 grudnia. Od tego czasu skontrolowali trzeźwość, aż 4800 kierowców. – Zatrzymanych zostało 8 nietrzeźwych kierujących samochodami i jeden nietrzeźwy rowerzysta. Policjanci wystawili ponad 120 mandatów karnych z czego ponad połowa za nadmierną prędkość. Dwóm kierującym mundurowi zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kilkanaście mandatów wystawili policjanci za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy za przewożenie dzieci bez fotelików – informuje podinsp. Stanisława Barska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Od 22 do 26 grudnia miało miejsce ponad 38 kolizji drogowych, wskutek jednej z nich została ranna jedna osoba.

Jechał na S3 pod prąd

Wczoraj (26.12) miała miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja na trasie S3 między Sulechowem, a Świebodzinem. – 93-letni mieszkaniec Wolsztyna kierujący Toyotą Corrolla wjechał na trasę S3 pod prąd i po kilkunastu kilometrach zderzył się z Audi Q7. Na szczęście mimo groźnie wyglądających uszkodzeń samochodów uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało. Trasa była jednak zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zatrzymali 93-latkowi prawo jazdy i skierują wniosek o ukaranie do sądu. Następna kolizja wydarzyła się zaraz za miejscem zderzenia toyoty z audi. Kierujący Renault ostro zahamował chcąc uniknąć wjechania w audi – niestety na tył jego samochodu najechał VW Golf – mówi S. Barska. Na szczęście i tym razem podróżujący nie doznali poważnych obrażeń.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here